CC0402FRNPO9BN221
DigiKeys produktnummer
311-3730-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3730-1-ND - Remsbit (CT)
311-3730-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402FRNPO9BN221
Beskrivning
CAP CER 220PF 50V C0G/NPO 0402
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0402FRNPO9BN221 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)