CC0402CPNPO9BN6R2
DigiKeys produktnummer
13-CC0402CPNPO9BN6R2TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0402CPNPO9BN6R2CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0402CPNPO9BN6R2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0402CPNPO9BN6R2
Beskrivning
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljerad beskrivning
6.2 pF ±0,25pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
CC0402CPNPO9BN6R2 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±0,25pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)