CC0201KRX7R9BB102
DigiKeys produktnummer
311-3319-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3319-1-ND - Remsbit (CT)
311-3319-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0201KRX7R9BB102
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0201
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
CC0201KRX7R9BB102 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)