CC0201KRX5R5BB474
DigiKeys produktnummer
311-1591-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1591-1-ND - Remsbit (CT)
311-1591-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0201KRX5R5BB474
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0201
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
CC0201KRX5R5BB474 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)