CC0201KRX5R5BB333
DigiKeys produktnummer
311-1410-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-1410-1-ND - Remsbit (CT)
311-1410-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0201KRX5R5BB333
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 6.3V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0201KRX5R5BB333 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)