CC0201JRX7R7BB152
DigiKeys produktnummer
13-CC0201JRX7R7BB152TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0201JRX7R7BB152CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0201JRX7R7BB152DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0201JRX7R7BB152
Beskrivning
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0201JRX7R7BB152 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)