CA0612KRX7R9BB472
DigiKeys produktnummer
13-CA0612KRX7R9BB472TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CA0612KRX7R9BB472CT-ND - Remsbit (CT)
13-CA0612KRX7R9BB472DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA0612KRX7R9BB472
Beskrivning
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0612
Detaljerad beskrivning
4700pF Isolerad Kondensator 4 Matris 50 V X7R 1206 (metrisk 3216)
Temperaturkoefficient
X7R
Kapacitans
4700pF
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)