CA0612KRX7R7BB473
DigiKeys produktnummer
13-CA0612KRX7R7BB473TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CA0612KRX7R7BB473CT-ND - Remsbit (CT)
13-CA0612KRX7R7BB473DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA0612KRX7R7BB473
Beskrivning
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612
Detaljerad beskrivning
0,047µF Isolerad Kondensator 4 Matris 16 V X7R 1206 (metrisk 3216)
Temperaturkoefficient
X7R
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
0,047µF
Leverantörens enhetsförpackning
0612 (metrisk 1632)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)