CA0612KRNPO9BN101
DigiKeys produktnummer
311-2070-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-2070-1-ND - Remsbit (CT)
311-2070-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA0612KRNPO9BN101
Beskrivning
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0612
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100pF Isolerad Kondensator 4 Matris 50 V C0G, NP0 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CA0612KRNPO9BN101 Modeller
Kategori
Antal kondensatorer
4
Tillverkare
YAGEO
Kretstyp
Isolerad
Serie
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
100pF
Leverantörens enhetsförpackning
0612 (metrisk 1632)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)