CA0508KRX7R9BB102
DigiKeys produktnummer
13-CA0508KRX7R9BB102TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CA0508KRX7R9BB102CT-ND - Remsbit (CT)
13-CA0508KRX7R9BB102DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA0508KRX7R9BB102
Beskrivning
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
Detaljerad beskrivning
1000pF Isolerad Kondensator 4 Matris 50 V X7R 0508 (metrisk 1220)
Temperaturkoefficient
X7R
Kapacitans
1000pF
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,049" x B 0,079" (1,25 x 2,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)