CA0508KRX7R7BB104
DigiKeys produktnummer
13-CA0508KRX7R7BB104TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CA0508KRX7R7BB104CT-ND - Remsbit (CT)
13-CA0508KRX7R7BB104DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA0508KRX7R7BB104
Beskrivning
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R
Detaljerad beskrivning
0,1µF Isolerad Kondensator 4 Matris 16 V X7R 0508 (metrisk 1220)
Temperaturkoefficient
X7R
Kapacitans
0,1µF
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
16 V
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)