AT0603BRD0715RL
DigiKeys produktnummer
13-AT0603BRD0715RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AT0603BRD0715RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-AT0603BRD0715RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AT0603BRD0715RL
Beskrivning
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
AT0603BRD0715RL Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)