AS0805KRX7R9BB473
DigiKeys produktnummer
13-AS0805KRX7R9BB473TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AS0805KRX7R9BB473CT-ND - Remsbit (CT)
13-AS0805KRX7R9BB473DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AS0805KRX7R9BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AS0805KRX7R9BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)