AS0603KRX7R8BB473 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 10 876
Datablad
0.047 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
AS0603KRX7R8BB473
DigiKeys produktnummer
13-AS0603KRX7R8BB473TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AS0603KRX7R8BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)