AR0805FR-0718R7L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Direkt
Samsung Electro-Mechanics
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Samsung Electro-Mechanics
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
18.7 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig Tjock film
AR0805FR-0718R7L
DigiKeys produktnummer
AR0805FR-0718R7L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AR0805FR-0718R7L
Beskrivning
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AR0805FR-0718R7L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)