AR0603FR-0730K1L
DigiKeys produktnummer
AR0603FR-0730K1L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AR0603FR-0730K1L
Beskrivning
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30.1 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
AR0603FR-0730K1L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)