AF0201FR-0715K4L
DigiKeys produktnummer
13-AF0201FR-0715K4L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AF0201FR-0715K4L
Beskrivning
RES 15.4K OHM 1% 1/20W 0201
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15.4 kOhms ±1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0201 (metrisk 0603) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,010" (0,26mm)