AE0805BR-07300KL
DigiKeys produktnummer
13-AE0805BR-07300KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AE0805BR-07300KLCT-ND - Remsbit (CT)
13-AE0805BR-07300KLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AE0805BR-07300KL
Beskrivning
RES 300K OHM 0.1% 1/4W 0805 AUTO
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)