AC2512FK-07562KL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Direkt
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
Panasonic Industry
562 kOhms ±1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
AC2512FK-07562KL
DigiKeys produktnummer
YAG5611TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC2512FK-07562KL
Beskrivning
RES SMD 562K OHM 1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AC2512FK-07562KL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)