AC1206KRX7R0BB473
DigiKeys produktnummer
311-3228-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3228-1-ND - Remsbit (CT)
311-3228-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC1206KRX7R0BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
AC1206KRX7R0BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)