AC1206FR-07750KL
DigiKeys produktnummer
YAG3904TR-ND - Remsa och spole (TR)
YAG3904CT-ND - Remsbit (CT)
YAG3904DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC1206FR-07750KL
Beskrivning
RES SMD 750K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
750 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
AC1206FR-07750KL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)