AC0805KRX7RYBB222
DigiKeys produktnummer
13-AC0805KRX7RYBB222TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805KRX7RYBB222CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805KRX7RYBB222DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KRX7RYBB222
Beskrivning
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
AC0805KRX7RYBB222 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)