AC0805KRX7R9BB473
DigiKeys produktnummer
311-3178-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3178-1-ND - Remsbit (CT)
311-3178-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KRX7R9BB473
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
AC0805KRX7R9BB473 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)