AC0805KRX7R7BB224
DigiKeys produktnummer
311-3164-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3164-1-ND - Remsbit (CT)
311-3164-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805KRX7R7BB224
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
AC0805KRX7R7BB224 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)