AC0805JR-0720RL
DigiKeys produktnummer
13-AC0805JR-0720RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805JR-0720RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805JR-0720RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805JR-0720RL
Beskrivning
RES SMD 20 OHM 5% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0805JR-0720RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)