AC0805FR-076K19L
DigiKeys produktnummer
13-AC0805FR-076K19LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805FR-076K19LCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805FR-076K19LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805FR-076K19L
Beskrivning
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
6.19 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
AC0805FR-076K19L Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)