AC0805FR-0751RL
DigiKeys produktnummer
13-AC0805FR-0751RLTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0805FR-0751RLCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0805FR-0751RLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0805FR-0751RL
Beskrivning
RES SMD 51 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
51 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
EDA-/CAD-modeller
AC0805FR-0751RL Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)