AC0603KRX7R7BB333 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
YAGEO
I lager: 448
Datablad
Uppgradering
YAGEO
I lager: 490
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Direkt
KEMET
I lager: 8 731
KYOCERA AVX
KEMET
I lager: 414
TDK
TDK
I lager: 450
0.033 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
AC0603KRX7R7BB333
DigiKeys produktnummer
AC0603KRX7R7BB333-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603KRX7R7BB333
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AC0603KRX7R7BB333 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)