AC0603KRX7R7BB105
DigiKeys produktnummer
13-AC0603KRX7R7BB105TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603KRX7R7BB105CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603KRX7R7BB105DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603KRX7R7BB105
Beskrivning
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)