AC0603JRX7R9BB223
DigiKeys produktnummer
13-AC0603JRX7R9BB223TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603JRX7R9BB223CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603JRX7R9BB223DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603JRX7R9BB223
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)