AC0603JRX7R8BB273
DigiKeys produktnummer
13-AC0603JRX7R8BB273TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603JRX7R8BB273CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603JRX7R8BB273DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603JRX7R8BB273
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.027 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)