AC0603JRX7R0BB102 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 26 330
Datablad
1000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
AC0603JRX7R0BB102
DigiKeys produktnummer
13-AC0603JRX7R0BB102TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603JRX7R0BB102
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)