AC0603JRNPO0BN561 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 3 834
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
KEMET
TDK
I lager: 350
560 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
AC0603JRNPO0BN561
DigiKeys produktnummer
13-AC0603JRNPO0BN561TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603JRNPO0BN561CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603JRNPO0BN561DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603JRNPO0BN561
Beskrivning
CAP CER 560PF 100V C0G/NPO 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AC0603JRNPO0BN561 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)