AC0603FRNPO0BN561 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
560 pF ±1% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
AC0603FRNPO0BN561
DigiKeys produktnummer
13-AC0603FRNPO0BN561TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603FRNPO0BN561CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603FRNPO0BN561DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603FRNPO0BN561
Beskrivning
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)