AC0603BRNPO9BN1R5
DigiKeys produktnummer
13-AC0603BRNPO9BN1R5TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0603BRNPO9BN1R5CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0603BRNPO9BN1R5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0603BRNPO9BN1R5
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NPO 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0603BRNPO9BN1R5 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)