AC0402KRX7R8BB222
DigiKeys produktnummer
311-3067-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3067-1-ND - Remsbit (CT)
311-3067-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402KRX7R8BB222
Beskrivning
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0402KRX7R8BB222 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)