AC0402KRX7R7BB823 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 11 711
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
I lager: 75 465
Datablad
KEMET
I lager: 797
KEMET
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Nytt hos DigiKey
0.082 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
AC0402KRX7R7BB823
DigiKeys produktnummer
13-AC0402KRX7R7BB823TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0402KRX7R7BB823CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0402KRX7R7BB823DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402KRX7R7BB823
Beskrivning
CAP MLCC X7R 82 NF 16V
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)