AC0402KRX5R5BB105
DigiKeys produktnummer
13-AC0402KRX5R5BB105TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0402KRX5R5BB105CT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0402KRX5R5BB105DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402KRX5R5BB105
Beskrivning
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)