AC0402JRNPO9BN220
DigiKeys produktnummer
311-3024-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3024-1-ND - Remsbit (CT)
311-3024-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402JRNPO9BN220
Beskrivning
CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0402
Detaljerad beskrivning
22 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0402JRNPO9BN220 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)