AC0402FR-071K69L
DigiKeys produktnummer
13-AC0402FR-071K69LTR-ND - Remsa och spole (TR)
13-AC0402FR-071K69LCT-ND - Remsbit (CT)
13-AC0402FR-071K69LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402FR-071K69L
Beskrivning
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/16W 0402
Detaljerad beskrivning
1.69 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0402FR-071K69L Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,015" (0,37mm)