AC0402BRNPO9BN1R5
DigiKeys produktnummer
311-3042-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-3042-1-ND - Remsbit (CT)
311-3042-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC0402BRNPO9BN1R5
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NPO 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
AC0402BRNPO9BN1R5 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)