5KP26CA/B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
42,1V Klämma 121,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
5KP26CA/B
DigiKeys produktnummer
13-5KP26CA/BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP26CA/B
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
121,1A
Serie
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
26V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
28,9V