30KPA160A/B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
252,6V Klämma 120A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
30KPA160A/B
DigiKeys produktnummer
13-30KPA160A/BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
30KPA160A/B
Beskrivning
TVS DIODE 160VWM 252.6VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
252,6V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
120A
Serie
Effekt - toppuls
30000W (30kW)
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
160V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
178,7V