1.5SMC27A-AT/13 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
37,5V Klämma 40,5A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
DO-214AB
1.5SMC27A-AT/13
DigiKeys produktnummer
13-1.5SMC27A-AT/13TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5SMC27A-AT/13
Beskrivning
TVS DIODE 23.1VWM 37.5V DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
40,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
23,1V
Spänning - genombrott (min)
25,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
37,5V