1.5KE300CA-AT/B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
414V Klämma 3,7A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
1.5KE300CA-AT/B
DigiKeys produktnummer
13-1.5KE300CA-AT/BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE300CA-AT/B
Beskrivning
TVS DIODE 256VWM 414VC DO201
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3,7A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
256V
Spänning - genombrott (min)
285V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
414V