VET18US240C2-JA
DigiKeys produktnummer
1470-3976-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VET18US240C2-JA
Beskrivning
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24V 18 W AC/DC Extern Stationär dator (klass II) Adapter Strömsladd (säljs separat) Ingång
Kategori
Polarisering
Positiv mitt
Tillverkare
XP Power
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Effektivitet
Nivå VI, CoC Tier 2
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
0°C-60°C
Artikelstatus
Föråldrad
Utgångskontakt
DC-plugg, 2,1mm ID x 5,5mm YD x 12,0mm
Använd region
Internationellt
Sladdlängd
59" (1,50 m)
Form
Stationär dator (klass II)
Ingångsanslutning
IEC 320-C8
Ingångstyp
Strömsladd (säljs separat)
Storlek/dimension
L 4,20" x B 1,71" x H 1,20" (107,0 x 43,5 x 31,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CB
Spänning - utspänning
24V
Standardnummer
Ström - utgång (max)
750mA
Vikt
0,302 lb (136,98 g)
Effekt (Watt)
18 W
Basproduktens nummer
Kraftförbrukning utan last
75mW (max.)