JMR1048D12
DigiKeys produktnummer
1470-JMR1048D12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMR1048D12
Beskrivning
10W PCB DIP24 18-75VDC INPUT 4:1
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 416mA, 416mA 18V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
2
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Spänning - utspänning 2
-12V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
416mA, 416mA