JMR1012S12
DigiKeys produktnummer
1470-JMR1012S12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMR1012S12
Beskrivning
10W PCB DIP24 4.5-18VDC INPUT 4:
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 833mA 4,5V - 18V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Effektivitet
86,5%
Antal utgångar
1
Spänning - ingång (min)
4,5V
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)
Ström - utgång (max)
833mA