JMR1012D12
DigiKeys produktnummer
1470-JMR1012D12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMR1012D12
Beskrivning
10W PCB DIP24 4.5-18VDC INPUT 4:
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 12V -12V 416mA, 416mA 4,5V - 18V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
10 W
Tillv.
Spänning - isolering
5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Rör
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
86,5%
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
4,5V
Inkapsling/låda
24-DIP-modul, 8 stift
Spänning - ingång (max)
18V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Spänning - utspänning 2
-12V
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Ström - utgång (max)
416mA, 416mA