JMR0324S12
DigiKeys produktnummer
1470-JMR0324S12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
JMR0324S12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 3.5W
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 292mA 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
JMR0324S12 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
84%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
16-DIP-modul, 6 stift
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 0,96" x B 0,58" x H 0,43" (24,4 x 14,7 x 10,8mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Ström - utgång (max)
292mA
Standardnummer
60601-1; 62368-1
Effekt (Watt)
3.5 W